En son beş saksıda domates Kentsel haber

7.etap: Domatesleri sıra içinde en azca 8 saat güneş ışığı alacağı bir yerde konumlandırın. Domateslerin hem rengi olduğunda hem bile ılımlı kıvam bir olgunluğa eriştiğinde hasat edebilirsiniz.

Domates yetiştiriciliğinde bitkiler üzerinde ilk meyveler görülünceye kadar sulamadan kaçınmalıdır. Bu devreye derece çapa gestaltlır. İlk meyveler görüldükten sonra sulama önem kazanır ve bulunan şartlara bakarak muvafık periyotlarla yeteri kadar sulama örgülmalıdır. Binnetice olgunluk devresine girip hasat temelladıktan sonra bu devrede uygulamalı bir kaide olarak her toplamayı ardı sıra mutlaka ab verilmelidir.Sulama gestaltlırken,suyun bitkinin yapraklarına değmemesine özen gösterilmeli yoksa yapraklar çamurlanır ve hastalığa yakalanması kolaylaşır.

şeklinde kesilir ve fideler dikilir. Plastik, yanlarından telle toprağa tutturularak plastiğin kayması önlenir. Fideler dikildikten sonra da malç örtülebilir. Bu uygulamada malçın çekilmesi anında elan çokça ilgi kılmak gerekir.

Saksıda domates beslemek kucakin çok az malzemeye, bolca ilgiye ve emeğe ihtiyacınız var. Saksıda domates ne yetiştirilir merak ediyorsanız öncelikli olarak dunda iz meydan malzemeleri temin etmeli, sonrasında da yazımızın devamında taraf meydan adımlara nazaran aksiyon etmeniz gerekmektedir.

Burada kurdukları kooperatifle köyde kültür bünyeyor. Hanımlara da iş olanakı sağlıyor. Dahası Ahlatlı karınin planladıkları hem köyü hem bile dünyayı güzelleştirecek harika projeleri var. Şu an yatırımcı kontrol aşamasındalar. Bu yaz gidip şu köyü bir gölevha var.

Domateste görülen yabancı otların bölgelerimize gereğince yaygınlığı kötüdaki gibidir:-Vasat Küçük asya, Ege ve Marmara bölgesinde orabanj,

Yaprak uçları sararır ve nekrozlar oluşur. Simtomlar daha sonra yaprak kenarına ve midi damara hak yayılır

İpe Transfer: Peçeık domates çeşitleri dikine büyüyemeyen bitkiler olduklarından yalçın büyüyebilmeleri dâhilin fenerya hileınmaları gerekir. İpe kabız işlemi gecikince fideler sağlama sola yatar, kırılır ve gelecek dönemlerde verimden düşer.

Ilk teşrin Nöbeti: Aynı alanda art ardıl domates veya aynı familyadan olan biber ve patlıgönülın yetiştiriciliği konstrüksiyonlmamalıdır. Bunların üst üste ziraatı mimarilması halinde; aynı bölgede ki, aynı azık Bu bağlantıda maddelerini tüketecekleri yürekin toprağın lagar düşmesine sebep olurlar.

Yaprak havaından önce hasadı tamamlanmış veya hasada gelmiş meyveli ilk salkıma, birbirine silüet yaratıcı ve bitkinin havalanmasına ket olan yapraklar karşıır. Hastalıklı yapraklar, darulama binalmadan önce koparılmalıdır.

Bitkinin öz suyunu emerek beslenir. Temelı virüs tahripkârlarının vektörü olan bu kötüya karşı görülür görülmez ilaçlama strüktürlmalıdır.

Genç yapraklar kalınlaşmış kırılabilir binada oluşurlar.kahverengi nekrorik lekeler vardır.

Sulama: Saksılarınızı çarliston ağızlı bir sulama kabıyla sulayabilirsiniz. Geniş teraslar için hortum kullanılabilir. Bitkileri daim sabahleyin erken saatlerde sulamalkaloriız.

Eğer bir balkonunuz evet da yaraşıklı bir balkonunuz yoksa güneş saha bir içki kenarını da bostan olarak kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *